![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Speglar / Spegel 10425648
*
nr 1042 5648
Spegel
Rokokostil, 130x57
Utrop:
600 kr
Såld:
900 kr
Sista tid för bud online:
måndag 6 juni 2016
kl 20:50:44
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
5/6 11:36:28
1
100 kr
5/6 13:29:11
2
150 kr
6/6 13:51:32
3
250 kr
6/6 13:55:32
2
450 kr
6/6 20:40:51
4
350 kr
6/6 20:40:51
2
400 kr (Budbetjänt)
6/6 20:41:03
4
500 kr
6/6 20:44:55
2
Vinnande bud
6/6 20:45:25
4
700 kr
6/6 20:45:25
2
800 kr (Budbetjänt)
6/6 20:45:44
4
900 kr
6/6 20:45:44
2
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rokoko rokoko-stil rokokostil spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1042 5648
Spegel
Rokokostil, 130x57
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 900 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 6 juni 2016 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
5/6 11:36:28 | 1 | 100 kr |
5/6 13:29:11 | 2 | 150 kr |
6/6 13:51:32 | 3 | 250 kr |
6/6 13:55:32 | 2 | 450 kr |
6/6 20:40:51 | 4 | 350 kr |
6/6 20:40:51 | 2 | 400 kr (Budbetjänt) |
6/6 20:41:03 | 4 | 500 kr |
6/6 20:44:55 | 2 | Vinnande bud |
6/6 20:45:25 | 4 | 700 kr |
6/6 20:45:25 | 2 | 800 kr (Budbetjänt) |
6/6 20:45:44 | 4 | 900 kr |
6/6 20:45:44 | 2 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rokoko rokoko-stil rokokostil spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53